Nakupovanie cez kartu

Využívate svoju platobnú bankomatovú kartu na platenie v rôznych obchodoch? Bankomatové platobné karty sa stali veľmi populárne. Už ste videli staré babičky, ktoré v obchode s potravinami zaplatili bankomatovou kartou? Určite áno ,a ste sa čudovali, že babička je moderná. Mnoho ľudí, či už mladí alebo starší, využívajú práve platobné karty na zaplatenie za to, čo potrebujú. Niektorí už ani nenosia pri sebe hotovosť. Mať bankový účet je pre mnohých neodmysliteľnou súčasťou ich života. Môže im tam chodiť každomesačná výplata, môžu sporiť pomocou sporiaceho účtu, môžu uhrádzať rôzne mesačné povinné platby, sporiť deťom pomocou detského účtu, či platiť za tovar na e-shopoch rôznych obchodov.

peňaženka

Používanie platobnej bankomatovej karty je veľmi jednoduché. V obchode s ňou prejdete len po termináli. Zaplatíte behom pár sekúnd, bez vyťahovania vašej peňaženky. No dajte si pozor na podvodníkov. Nikdy a nikomu neprezrádzajte osobné a identifikačné údaje na zadnej strane vašej platobnej karty. Podvodníci sú už vynaliezaví a vedia vás veľmi rýchlo pripraviť o množstvo peňazí. Budete potom musieť kontaktovať svoju banku, nech vám zablokuje vašu platobnú kartu, čo vám obmedzí pohyby na vašom účte. Vydanie novej platobnej karty chvíľu trvá. Toto obdobie bude pre vás nepríjemné. Nebudete môcť platiť a budete sa modliť, aby podvodník nezískal vaše údaje.

terminál

Mnoho ľudí sa nechá oklamať. Denne vidíme v televízii, ako ďalšia babička naletela podvodníkovi. Vymohli od babičky nemalé peniaze, ktoré im s radosťou vybrala zo svojho bankového účtu bez toho, že by jej to prišlo podozrivé. Všetky takéto návštevy sú podvodmi. Upovedomme naše staré mamy, aby si každú informáciu najprv overili. Platenie platobnou kartou je dostupné vo všetkých obchodoch, či už kamenných predajniach, obchodoch s potravinami alebo na rôznych webových stránkach obchodov s potrebnými vecami. Nakupvanie sa stáva omnoho jednoduchšie a čoraz viac ľudí preferuje nakupovanie online za pomoci práve platobnej karty.